دسته بندی


محبوب ترین آنالیزها


آنالیز TPR
۶ شهریور ۱۴۰۰

آنالیز TPR TPR Analysis آنالیز احیا برنامه ریزی شده دمایی ، فرآیندی به منظور ...

آنالیز TPO
۶ شهریور ۱۴۰۰

آنالیز TPO TPO Analysis آنالیز اکسیداسیون برنامه ریزی شده دمایی(آنالیز TPO) ، فرایندی به ...

آنالیز TPD
۶ شهریور ۱۴۰۰

آنالیز TPD TPD Analysis آنالیز دفع برنامه ریزی شده دمایی(آنالیز TPD) ، تعداد، نوع ...

آنالیز BET
۶ شهریور ۱۴۰۰

آنالیز BET BET Analysis آنالیز BET یکی از مدل‌های اولیه‌ای است که برای ارزیابی ...

برچسب ها


آنالیز BET

آنالیز BET

BET Analysis

آنالیز BET یکی از مدل‌های اولیه‌ای است که برای ارزیابی سطح ویژه در مقیاس m2/g پودرها، از جمله نمونه‌های کاتالیستی بمنظور مشخصه یابی مواد و روش‌های کنترل کیفیت استفاده می‌شود. آنالیزورهای سطح BET با تعلیق پودر آنالیز شده در حمام گاز بی اثر و اندازه گیری میزان جذب مولکول‌های گاز به سطح و ساختار متخلخل آن، سطح کل یک جامد را تعیین می‌کنند.

اساس آنالیز BET

این روش بر اساس نظریه BET  و همچنین مقادیر اندازه‌گیری شده جذب و ماده جذب شونده می‌تواند سطح ویژه، قطر، حجم و توزیع سایز حفره‌های ماده را محاسبه نماید.

سطح یک پارامتر مهم برای فعالیت کاتالیستی است، به ویژه برای کاتالیست‌های ناهمگن که در فاز یکسانی با گونه‌های واکنش دهنده قرار نمی‌گیرند.

این موضوع می‌تواند عملکرد کاتالیست‌های جامد را تعیین کند که انتظار می‌رود در نهایت ترکیبات گازی مضر را خارج کرده و یا سمیت بخارهای ساطع شده را از طریق اکسیداسیون کاهش دهد.

توضیحات آنالیز BET

تجزیه و تحلیل سطح BET به طور معمول برای تعیین نرخ جذب کاتالیست و بهینه سازی آن استفاده می‌شود. آنالیز سطح BET ممکن است اندازه گیری‌های تک و یا چند نقطه‌ای را انجام دهد و داده‌ها را بر اساس معادله ایزوترم جذب نظریه BET پردازش کند. این امر برای اطمینان از خطی بودن در محدوده فشار نسبی انجام می‌شود.

این آزمون بر اساس سنجش حجم گاز نیتروژن جذب و دفع شده توسط سطح ماده، در دمای ثابت کار می‌کند. در تست BET، پس از قرار گرفتن سلول حاوی نمونه مورد نظر در مخزن نیتروژن مایع، با افزایش تدریجی فشار گاز نیتروژن در هر مرحله میزان حجم گاز جذب شده توسط ماده محاسبه می‌شود.

نهایتا با کاهش تدریجی فشار گاز، میزان دفع ماده نیز اندازه‌گیری می‌شود و در نهایت نمودار حجم گاز نیتروژن جذب و دفع شده در دمای ثابت رسم می‌گردد.

مزایا BET:

  • اندازه‌گیری دقیق مساحت سطح
  • تعیین میزان خلل و فرج موجود بر سطح
  • اندازه گیری سطح ویژه

محدودیت‌های آنالیز BET:

  • دقت پایین اندازه‌گیری برای سطوح کم
  • نیازمند نمونه‌ پودری در حد نانومتری برای انجام تست
  • طولانی بودن زمان انجام تست

آنالیز BET

 

لطفا در صورتی که به این آنالیز نیاز دارید ، مشخصات خود را از طریق صفحه ارسال مشخصات برای مجموعه کیمیا آنالیز ارسال نمائید تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس بگیرند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با خرید 5 خدمت تا آخر فصل بهار از مجموعه کیمیا آنالیز ، 1 خدمت را رایگان هدیه بگیرید(تعداد محدود)